Program pro školy

Hlavní stránka / Program pro školy

Vstupné do expozice pro školy

Žáci a studenti ve školní skupině (MŠ, ZŠ, SŠ, VŠ): 30 Kč na osobu, pedagogický doprovod zdarma
Šatna pro školní skupiny: po zaplacení vstupu vyjděte se skupinou do třetího patra a požádejte kustody u vchodu do expozice o odemknutí šatny ve čtvrtém patře. Po skončení prohlídky vám kustodi šatnu opět odemknou.

„Aktivní zóny“ v expozici

V aktivní zóně expozice je možné vyzkoušet, jak se sedí na replikách kubistických židlí. Pracovní listy Obyčejná židle, nebo muzejní exponát? vyzývají návštěvníky ke zkoumání sedacího nábytku z neobvyklých úhlů pohledu.

Expozici ve stejném patře doplňuje projekce návrhů a realizací převážně pražské kubistické architektury jako jedinečného světového fenoménu. Po zhlédnutí expozice se návštěvníci mohou s mapkou Procházka po pražské kubistické architektuře, kterou UPM připravilo jako dárek pro návštěvníky, vydat na prohlídku kubistické Prahy.

Na pracovním stole je připravena skládačka – z jednotlivých dílů lze složit logo expozice, Černou Matku Boží, jehož autorem je grafik Štěpán Malovec.

Součástí expozice budou od února 2016 tablety s časovou osou, medailony osobností českého kubismu, ukázkami dobových kritik a karikatur, archivními snímky výstav Skupiny výtvarných umělců a produkcí Pražských uměleckých dílen a družstva Artěl.

Komentované prohlídky expozice PRO šKOLY

na objednávku nejméně 7 dnů předem
400 Kč výklad v českém jazyce
600 Kč výklad v cizím jazyce (anglicky, francouzsky, německy, rusky)
T) +420 778 543 902
E) objednavky@upm.cz