Aktuálně...

Hlavní stránka / Aktuálně...

„Aktivní zóny“ v expozici

V aktivní zóně expozice je možné vyzkoušet, jak se sedí na replikách kubistických židlí. Pracovní listy Obyčejná židle, nebo muzejní exponát? vyzývají návštěvníky ke zkoumání sedacího nábytku z neobvyklých úhlů pohledu.

Expozici ve stejném patře doplňuje projekce návrhů a realizací převážně pražské kubistické architektury jako světového fenoménu. Po zhlédnutí expozice se návštěvníci mohou s  mapkou Procházka po pražské kubistické architektuře, kterou UPM připravilo jako dárek pro návštěvníky, vydat na prohlídku kubistické Prahy.

Na pracovním stole je k dispozici skládačka: z jednotlivých dílů lze složit logo expozice, Černou Matku Boží, jehož autorem je grafik Štěpán Malovec.

Součástí expozice jsou tablety s časovou osou, medailony osobností českého kubismu, ukázkami dobových kritik a karikatur, archivními snímky výstav Skupiny výtvarných umělců a produkcí Pražských uměleckých dílen a družstva Artěl.

 

Cyklus komentovaných prohlídek expozice s kurátory

(výklad zdarma k jakékoli vstupence do expozice)
stálá expozice (2. a 3. patro)

Nechcete, aby vám některá z přednášek nebo komentovaných prohlídek utekla? Můžete dostávat informace přímo na váš e-mail. Stačí se registrovat v tomto formuláři.

29. 11. 2017

Komentovaná prohlídka stálé expozice Český kubismus

Komentovaná prohlídka stálé expozice Český kubismus 19. 12. v 17 h