Aktuálně...

Hlavní stránka / Aktuálně...

„Aktivní zóny“ v expozici

V aktivní zóně expozice je možné vyzkoušet, jak se sedí na replikách kubistických židlí. Pracovní listy Obyčejná židle, nebo muzejní exponát? vyzývají návštěvníky ke zkoumání sedacího nábytku z neobvyklých úhlů pohledu.

Expozici ve stejném patře doplňuje projekce návrhů a realizací převážně pražské kubistické architektury jako světového fenoménu. Po zhlédnutí expozice se návštěvníci mohou s  mapkou Procházka po pražské kubistické architektuře, kterou UPM připravilo jako dárek pro návštěvníky, vydat na prohlídku kubistické Prahy.

Na pracovním stole je k dispozici skládačka: z jednotlivých dílů lze složit logo expozice, Černou Matku Boží, jehož autorem je grafik Štěpán Malovec.

Součástí expozice jsou tablety s časovou osou, medailony osobností českého kubismu, ukázkami dobových kritik a karikatur, archivními snímky výstav Skupiny výtvarných umělců a produkcí Pražských uměleckých dílen a družstva Artěl.

 

Cyklus komentovaných prohlídek expozice s kurátory

(výklad zdarma k jakékoli vstupence do expozice)
stálá expozice (2. a 3. patro)

Nechcete, aby vám některá z přednášek nebo komentovaných prohlídek utekla? Můžete dostávat informace přímo na váš e-mail. Stačí se registrovat v tomto formuláři.

15. 5. 2018

Úprava návštěvní doby na výstavě Glass in Photography

Výstava Glass in Photography bude ve dnech 20. května, 17. června, 26. srpna, 9. září, 23. září. 7. října a…

14. 5. 2018

Komentovaná prohlídka stálé expozice Český kubismus 15. 5. v 18 h

Šárka Brychtová provede zájemce stálou expozicí Český kubismus 15. května 2017 v 18 h. Výklad začíná ve 3. patře a je zdarma…